img

Sakarya’dan afet bölgesine gönderilen tır sayısı 40’a ulaştı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, depremin ilk gününden itibaren Kahramanmaraş ve çevre illere arama kurtarma ekipleri, ekipmanlar ve iş makineleri göndererek, şehir genelinde yürüttüğü temel ihtiyaç malzemelerini kapsayan yardım kampanyasıyla bölge halkının yaralarını sarmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere kuru gıda, uyku tulumu, cep ısıtıcısı, polar, battaniye, eldiven, kışlık bot, içlik, hijyen ürünleri, çocuk bezi, çadır ve çadır sobası, powerbank gibi hayati önem taşıyan ürünlerin ulaştırılması için yardım kampanyası başlattı.

SASKİ Teknik Birimler’de toplanan ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Kampanyanın üçüncü gününde deprem bölgelerine gönderilen tır sayısı 40’a ulaştı.

Büyükşehir Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Güzel Sakarya'mızın yardımsever, vefalı ve vatan sevdalısı insanlarına yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. 17 Ağustos'u yaşayan bu şehrin insanları, 10 ilde 13 buçuk milyon insanın yaşadığı bu acıyı derinden hissetmiştir. Kol kola verdiğimiz, gücümüze güç katan Sakarya halkı ile yaraları sarmak için ortaya koyulan mücadele tüm hızıyla devam ediyor. SASKİ Teknik Birimler Kampüsü’nde yardımlarınızı sağlıklı bir şekilde depremzedelere ulaştırmak için bekliyoruz.” 

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.