img

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Osmaniye'deki çalışmalarını sürdürüyor


Merkez üssü Kahramanmaraş olan büyük deprem sonrasında harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye ekipleri, afetten etkilenen Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Adana, Kilis, Diyarbakır, Elazığ ve Şanlıurfa’da destek çalışmalarını sürdürüyor.

Osmaniye’de 100 personel ile arama kurtarma çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, evlerine giremeyen depremzedeler için çadır alanı da oluşturdu. Fuar İzmir'den yola çıkan yardımlar ise Osmaniye'ye ulaştı.

Depremzedelere internet imkanı sağlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın komuta kontrol aracında aynı zamanda WizmirNET mobil internet ve mobil şarj istasyonu da kuruldu. Osmaniye'de AFAD çadırlarının bulunduğu alanda yer alan araç sayesinde birçok vatandaş internet ve şarj imkanından faydalandı.

“Öncü araçlar oluşturuldu”

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama, Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürü Şenol Dereköy, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'in yönlendirmesiyle depremin ardından hazırlıklarımızı tamamlayarak yola çıktık. Hemen toparlandık. Öncü araçlar oluşturuldu ve yola çıktı. Kış şartları nedeniyle yolculuk oldukça bizi oyaladı ama bölgeye varır varmaz canla başla çalışmalarımıza başladık.” dedi.  

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.