img

İYİ Parti deprem bölgesine çadır hastaneler kuracak


İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli depremlere ilişkin konuşan Zorlu, "Biz İYİ Parti olarak sürecin başından bu yana hem konunun yürütülmesi hem müdahale anlamında hem de iletişim bağlamında büyük bir hassasiyet gösterdik. Bunun siyaset üstü bir mesele olduğu düşüncesinden taviz vermeden bütün çalışmalarımızı bu anlayışla yürüttük. İlk günden itibaren Başkanlık Divanı üyelerimiz, milletvekillerimiz 10 ilimize ulaştılar. Hala tüm gücümüzle sahadayız. Vatandaşlarımıza birebir ulaşarak talep ve şikayetleri, oluşturduğumuz afet ve koordinasyon merkezimize, oradan da çözüm mekanizmamızı geliştirerek hızlı bir şekilde sahaya temas etmeye çalıştık. Genel Başkanımızın, bu çalışmalar yürütülürken son derece hassas, devletimizin kurumlarıyla koordinasyon içerisinde ve anlık müdahale anlayışı ile hareket edilmesi konusunda bir talimatları oldu. Bu çerçevede gerek genel merkezimizde gerekse söz konusu illerimizde yoğun bir çaba ortaya koyduk." dedi.

Söz konusu çalışmaların yavaşlamasına sebep olmamak adına Akşener'in bugüne kadar bölgeye gitmeme kararı aldığını hatırlatan Zorlu, "İnşallah yarın Kahramanmaraş'tan başlamak üzere vatandaşlarımızla bir araya gelecek. Bu sıkıntıların aşılması noktasında hep birlikte daha güçlü bir şekilde sahada olacağız" şeklinde konuştu.

Partisinin afet ve koordinasyon merkezi başkanlığında yapılan çalışmaları aktaran Zorlu, AFAD'la yaptıkları koordinasyon çerçevesinde gönüllüleri taşıyan iki uçağın dün deprem bölgelerine ulaştığını ifade etti.

Sahaya inen ekiplerin kurtarma çalışmalarına katıldığını kaydeden Zorlu, süreci Genel Başkan Danışmanı Emekli Tuğgeneral Ali Demir'in yürüttüğünü ekledi.

"124 tır ve 11 kamyon yardım malzemesi bölgede"

Deprem bölgesinde ihtiyaçların karşılanabilmesi için büyük desteklerin geldiğini belirten Zorlu, "İYİ Parti olarak; 124 tır, 11 kamyon yardım malzememiz bölgeye ulaştı. Bunların dağıtımını yaparken AFAD ile koordine içinde olduk. Tırlarımızın bilhassa Hatay ve Kahramanmaraş'ta çok hızlı bir şekilde ulaştığını söyleyebilirim. Bununla birlikte 10 vilayetimize de bu yardımlarımız etap etap gitmeye devam ediyor. Gerek vatandaşlarımızın katkıları gerekse belediyelerimizin imkanları doğrultusunda 26 adet iş makinesi de bölgeye ulaştırıldı." açıklamasını yaptı.

İYİ Parti çadır hastaneleri için harekete geçti

Adıyaman'da 2 çadır hastanesi kuracaklarını ekleyen Zorlu, "Bu hastaneleri bütün vilayetlerde etap etap hızlandıracağız. Çünkü gelen talepler şehirlerde seyyar hastaneler oluşturulması gerektiği yönündeydi. Sağlık Bakanlığı 70'e yakın sahra hastanesinin kurulduğunu ifade etti ama merkezlerin dışında çevre yerlere doğru gidildikçe, buradaki insanların tedavilerini gerçekleştirmek için ulaşmaları hem zaman alıyor hem de kısıtlanmış bazı alanlar var. Dolayısıyla bunların seyyar halde de dolaştırılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu çağrıyı da özellikle yapmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.