Hilvan Devlet Hastanesi’nde ameliyathane ve yoğun bakım servisi hizmete girdi

Hilvan Devlet Hastanesi’nde ameliyathane ve yoğun bakım servisi hizmete girdi

Vakıf Katılım

2019 yılından beri kapalı olan 70 yataklı Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi hizmet vermeye başladı. Ameliyathanenin hizmete girdiği ilk gündeki cerrahi operasyonlar 3 sezaryen ile doğum vakası oldu.

Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşe Alphan, ilk operasyonun başarılı geçtiği belirtilerek, "Ameliyathane ve yoğun bakım servisi hizmete giren hastanemizde yapılan ilk operasyon başarılı bir şekilde geçti. Uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen ilk operasyonda sezaryen yöntemi ile çocuk dünyaya geldi. Sağlık durumları gayet iyi olan anne ve bebek, operasyonun ardından servise alındı." dedi.

Kadın doğum uzmanının gelmesiyle birlikte ameliyathanede sezaryen doğum ve diğer kadınsal operasyonların yapılacağını ifade ederek, “Şu anda hastanemizde tüm uzman doktorlarımız ve sağlık personellerimiz ile ilçe şartlarında gerekli fedakarlıklar yaparak özveri içerisinde sağlık hizmetini en üst seviyede sunmaya çalışmaktayız.” şeklinde konuştu.

  Hibya Haber Ajansı