img

ESMEK, 2022 yılında 22 bin kursiyere eğitim verdi


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, ESMEK’lerin Eskişehir için çok önemli bir eğitim yuvası ve markası olduğunu belirterek, “ESMEK, 2001’den bugüne kadar her evi bir atölyeye çevirmeyi başardı. Eğitimlerde 330 branş geçildi ve sadece bir yılda 20 binden fazla kursiyere eğitim veriyoruz. ESMEK’ler artık dev bir marka, dev bir eğitim kuruluşu oldu. Bugüne kadar 250 binden fazla kursiyer eğitim aldı. Bu hepimiz için bir gurur kaynağıdır." ifadelerini kullandı.

ESMEK'lerin 6 ilçede hizmet verdiğini ve Sivrihisar'ın da eklenmesiyle bu sayının 7'ye ulaşacağını dile getiren Ünlüce, "İlçelerimizde de eğitimde fırsat eşitliği için çalışmalarımız aralıksız sürüyor.  Çocuklarımız ise gerek yaz gerekse kış okullarında hem eğleniyor hem öğreniyor. Anneler, babalar, çocuklar eğitimlere katılarak kendilerini geliştirmeye, meslek edinmeye, öğrenmeye, eğlenmeye ve sosyalleşmeye devam ediyor." dedi.

Yıl içerisinde yürütülen çalışamalar hakkında bilgi veren ESMEK yetkilileri ise, şunları kaydetti:

“Kent merkezindeki eğitim merkezlerimizle birlikte Alpu, Beylikova, Çifteler, İnönü, Mihalgazi, Sarıcakaya olmak üzere 6 ilçedeki ESMEK’lerde, 7-14 yaş grubu çocuklara yaz okulu programına toplamda 5 bin çocuk katıldı. Yaz okulunda eğlenceli ingilizce, çocuk yogası, cimnastik, basketbol, voleybol, akıl oyunları, ebru sanatı, resim, karikatür, seramik, taş boyama, ahşap boyama, zumba gibi toplam 87 branşta eğlenceli, öğretici ve geliştirici eğitimler verildi. Tüm ESMEK’lerde yeni bir uygulama olarak Çocuk Oyun Evleri yapıyoruz."

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.